قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

خواص سنگ نمک

نمک یک ماده معدنی و بلورین ا ست که عمدتاً از سدیم کلراید تشکیل یافته است. سدیم و کلر دو جزء اصلی نمک خوراکی برای بقای تمام موجودات زنده از جمله انسان ضروری می باشد. نمک طبیعی اولین و قدیمی ترین ماده ی ضد عفونی کننده ی تاریخ بشر است. نمک در هر دو نوع به دست آمده از آب دریا و سنگ نمک، از دیرباز در یونان باستان به عنوان یکی از مواد غذایی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد بدن شناخته شده و به کار رفته است. شاید به همین خاطر است که گمان می رود از ابتدا نمک اساساً به خاطر خواص درمانی اش مورد توجه قرار گرفته است.

تولید یون منفی توسط چراغ های نمک

در شهرها و یا کشورهائی که هوای آن پاک است، در هر سانتی متر مکعب هوا تا چهار هزار یون منفی و در کنار دریا تا ده هزار یون منفی وجود دارد. در محل هائی که آبشار وجود دارد، یون های منفی به صد هزار در سانتی متر مکعب می رسد، شاید به همین علت است که مردم هنگامی که استحمام می کنند، احساس بهتری دارند. ولی در شهرهای شلوغ و پر ترافیک مثل توکیو، نیویورک و تهران، تعداد یون های منفی در سانتی متر مکعب به صد می رسد که این کمبود برای سلامتی انسان واقعاً مضر است . محققین دانشگاه بریکلی در کالیفرنیا دریافتند که میزان مشخصی یون منفی می تواند باکتری های مضر در هوا را از بین ببرد و از بروز بیماری های عفونی پیشگیری کند، بنابراین برای جلوگیری از خطرات موجود باید مقدار یون منفی در فضا را بالا برد . استفاده از چراغ های نمک در بالا بردن مقدار یون های منفی در فضای تنفسی می تواند بسیار مؤثر باشد. تولید یون منفی توسط چراغ های نمک در محیط، زندگی را انباشته از انرژی کرده و خطرات ناشی از بالا بودن یون های مثبت در حد بسیار بالا را از بین می برد . از این رو می توان گفت سنگ نمک تولید کننده ویتامین هوا می باشد.
از طرفی ما در دنیائی زندگی می کنیم که بدون وسایل رفاهی الکترونیکی مثل مایکروویو، تلویزیون، موبایل، کامپیوتر و نظایر آنها زندگی کردن برایمان مشکل و حتی گاهی غیر ممکن است. ولی همه این وسایل رفاهی با امکاناتی که برای ما ایجاد می کند، مشکلات و زیان های غیر قابل جبرانی را به همراه دارد، زیرا این وسایل یون های مثبت در محیط به وجود می آورد که برای بشر بسیار خطرناک است که استفاده از سنگ نمک و آزاد سازی یون های منفی از طریق آن این مشکل روزمره ما را نیز مرتفع خواهد ساخت.
از دیگر تأثیرات مهم سنگ نمک این است که می تواند نمک مورد نیاز بدن را تأمین کند و میل شما را به خوردن نمک کم کند. خوردن نمک باعث بروز نارسایی هایی از جمله افزایش فشار خون در بدن می شود، در صورتی که این چراغ ها از طریق تولید یون، نمک بدن را تا حدودی تأمین کرده، و میل به خوردن نمک را پایین می آورد . در نتیجه باعث می شود که نارسایی ها ایجاد نشود و شخص از مضرات خوردن نمک در امان بماند، به نمک یک ماده معدنی و بلورین ا ست که عمدتاً از سدیم کلراید تشکیل یافته است. سدیم و کلر دو جزء اصلی نمک خوراکی برای بقای تمام موجودات زنده از جمله انسان ضروری می باشد. نمک طبیعی اولین و قدیمی ترین ماده ی ضد عفونی کننده ی تاریخ بشر است. نمک در هر دو نوع به دست آمده از آب دریا و سنگ نمک، از دیرباز در یونان باستان به عنوان یکی از مواد غذایی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد بدن شناخته شده و به کار رفته است. شاید به همین خاطر است که گمان می رود از ابتدا نمک اساساً به خاطر خواص درمانی اش مورد توجه قرار گرفته است.

عمده ترین خواص سنگ نمک

اثرات مهم سنگ نمک به دلیل آزاد سازی یون های منفی در فضا به شرح زیر می باشد:

کاهش اضطراب و سردرد های میگرنی

کاهش گرفتگی سینوسها، کاهش مشکلات تنفسی و بدنبال آن بالا بردن ظرفیت شش ها

کاهش حساسیت و آلرژی و همچنین کمک به تنظیم فشار خون

بر طرف کردن احساس خستگی ناشی از آلودگی هوا در محیط زندگی

عمده ترین خواص کریستالهای رنگی سنگ نمک

سنگ نمک با چراغ نارنجی: این نوع سنگ نمک احساس امن بودن را در انسان تقویت می کند و برای سیستم عصبی بسیار سودمند است. خلق و خو را آرام کرده، مزاج را مرتب و ادرار را آسان می کند. سنگ نمک با چراغ زرد: باعث فعال شدن پانکراس در بدن می شود و قوه ادراک عقلانی را افزایش می دهد. سنگ نمک با چراغ قرمز: جریان خون را تسریع می بخشد و همچنین باعث افزایش نیروی تحرک می شود. سنگ نمک با چراغ سفید: خاصیت پاک کنندگی و زدودن دی اکسیدکربن را در محل هایی که به کار برده می شود، دارد.

سنگ نمک با چراغ آبی : باعث آرامش و کاهش اشتها می شود.
سنگ نمک با چراغ بنفش : باعث افزایش قدرت تخیل می شود.
سنگ نمک با چراغ سبز : آرامش می دهد و بدخلقی و کج خلقی را از ما دور کرده و خنده برلبانمان می آورد.

تمامی موارد فوق مورد تأیید اساتید انرژی درمانی می باشد.

همین علت برای عزیزانی که مبتلا به فشار خون هستند، توصیه می شود. روشن بودن این چراغ در زندگی روزمره برای ما بسیار مؤثر است، به طوری که استفاده از آن آرامش خاصی به انسان می دهد و باعث می شود فرد خیلی راحت بخوابد و صبح با نشاط بیشتری بیدار شود . آزمایش هایی که بر روی کودکان نیز انجام شده نشان می دهد کودکانی که با مشکل و حتی بیماری کم تحرکی مواجه هستند پس از آن که یک هفته در معرض بلورهای درخشنده نمک قرار گرفته اند اندک اندک مشکل شان حل شده است و بعد از برداشتن بلورهای درخشان این کم تحرکی دوباره به سوی آنان بازگشته است. اگر شما صاحب خانه ای در نزدیکی دریاچه ارومیه باشید، پس از مدتی متوجه می شوید که در اثر ساطع شدن نمک از دریاچه پوست شما شورمزه شده است. این ویژگی در مورد این چراغ ها هم صادق است. چنانچه تعداد زیادی از این چراغ ها در خانه داشته باشید، پس از مدتی دور لب شما شورمزه خواهد شد. در اثر روشنایی چراغ و ایجاد گرما، سنگ تصعید شده و نمک سنگ همچون آب دریا که تبخیر و در فضا منتشر می شود، از
طریق پوست جذب خواهد شد. چراغ های نمکی که هر کدام بین ۵ تا ۰۳ کیلو وزن دارد، در اثر مجاورت با هوا، سالی یک میلیمتر از عمر خود را از دست می دهد که دلیل این اتفاق آزاد سازی یون از سطح سنگ می باشد.